ما ایرانی های نژاد پرست

یکشنبه 13 اسفند 1396 ساعت 11:47

امروز وقتم خیلی آزاد تر از همه ی روزهای قبل است. و چقدر به این آرامش و استراحت نیاز داشتم. از صبح مشغول کارهای خانه شدم و الان واقعاً خانه ام هیچ کاری برای انجام ندارد. میخواهم امروز با فراغ بال زبان بخوانم و توی سایت دانشگاه های خارجکی بگردم ببینم اوضاع از چه قراره. فکرمون کمی داره منسجم تر میشه برای رفتن از ایران. و با راهنمایی های دوست خوبم،دختر معمولی، که آلمان هستش و همین طور یکی از دوستانم که امریکا است و حتی جرقه ی اولیش که دوستم،نگین جان، که الان چین هستند زده شد ، فکر کنم به جمع بندی خوبی برسیم و تقریباً رسیدیم.ولی نکته ایی که شدیداً ناراحتم میکنه اینه که باید قید عشق به رشته ام رو بزنم. همین طوری هم ملیتمون زیر سوال هست حالا با این رشته ی من دیگه اوضاع خیلی خرابتر میشه و فکر کنم به جز ایران هیچ جای دیگه ایی نتونم به درس و کار فکر کنم . البته این رشته توی ایران هم کار نداره فقط میشه درس خوند بدون هیچ استفاده ایی چون رشته ی من کمی بحث امنیتی پیدا میکنه و بیشتر هم نیروی آقا استخدام میکنند. البته اگه بکنند. ولی با همه ی این ها باز هم اگر برگردم به 8 سال قبل همین رشته را انتخاب میکنم.و هنوز هم نا امید نیستم از رشته ام و امیدوارم به رویاهای نوجوانی ام برسم. همیشه در ذهنم می پروراندم که برای تحصیل از ایران میروم. کمی طول کشید شاید 13 سال طول کشید ولی دارد محقق میشود.

رشته ی من هوافضا است. همون چیزی که از دوم راهنمایی برای خواندنش نقشه می کشیدم جزو آمال و آرزوها یم رفتن به ناسا و امثالهم بود. و چه عجیب که فقط رویا بود.اون روزها برای گفت و گوی تمدن ها نشریه درست کردم و اول هم شد. هیچ وقت اون روزها که رئیس جمهور وقت برای ارتباط بین المللی تلاش میکرد فکرش را هم نمی کردم قرار است که جایگاه کشورم در حد بین الملل اینقدر پایین بیاید و جزو بلک لیست کشورهای دیگه بشیم و الحمدالله که هیچ جا رو هم قبول نداریم... همه یا عقب مانده اند (مثل افغانستان و عراق و ...) یا وحشی (مثل آمریکا) و یا نژاد پرست (مثل اروپایی ها ) یا اصلاً کلاً آدم نیستند( مثل آسیای شرقی ها) و بعد ناراحتیم که چرا هیچ کجای دنیا جایگاهی نداریم، خیلی هم که فرهیخته باشیم آخرش اعتقاد داریم از عرب ها برتریم ، یا حداقل از افغان ها .گاهی با خودم فکر میکنم چرا باید به ایرانی بودنم افتخار کنم ؟! ایرانی بودن فقط یک ملیت است نه برتری و نه افتخاری !

عکس نوشت : ایشون چایی سیب و به هستند حاصل دست خودم. این دفعه عالی شده 

برچسب‌ها: اجتماعی نوشت، روزانه
نظرات (3)
یکشنبه 13 اسفند 1396 ساعت 14:23
من واقعا دلیل این همه تعصبو درک نمیکنم،نه فقط آقای محسن بلکه خیلی از ما چنان روی عقاید و تعصبات سیاسیمون پایبندیم که روی هیچ چیز دیگه ای اینطور تعصب نداریم،آقای خاتمی یا هر کس دیگه ای یه دوره ای رییس جمهور بودن،عملکرد ایشونو فقط خدا ارزیابی میکنه و بس،بنطر شخصی من اگر ما بجای تعصبات شدید روی مردان سیاست که هیچ کدومشون نه ما رو میشناسن نه به وقت منافعشون ما براشون اهمیتی داریم،ذره ای روی فقر جامعه،بیکاری جوونا و امثالهم تعصب داشتیم شااااااید وضع کشورمون به ازین بود
در ضمن خانم مهندس وبلاگ نویس ما همیشه در وبلاگاش حرف حقو مینویسه.
امتیاز: 2 0
پاسخ:
موافقم که ما تعصب زیادی داریم و مشغول جبهه گیری هستیم و اینکه میگی عملکرد هرکس رو خدا ارزیابی میکنه خیلی به دلم نشست
ممنون پری جانم، امیدوارم همینطور بوده باشه
یکشنبه 13 اسفند 1396 ساعت 12:40
سلام. در بلک لیست بودن، ربطی به عملکرد خاتمی نداره، باید عملکرد خاتمی رو در زمینه خودش دید، خاتمی نمیتونست کاری بکنه، چون ایران داره برای استقلال خودش مقاومت میکنه، در حالی که خیلی از همین کشورهای پیشرفته، حتی در تحریم ایران از خودشون استقلال ندارن، یا ایرانو تحریم میکنن یا آمریکا اونا رو هم تحریم میکنه، یا توی سایزمان ملل علیه ایران رأی میدن یا آمریکا باهاشون چپ میشه.

نمی دونم کی به شما گفته آسیای شرقی ها آدم نیستن یا آمریکاییها وحشی هستن یا اروپاییها نژادپرستن؛ در سطح حکومت که چنین حرفهایی زده نشده، و در سطح مردم هم که به شدت احساس حقارت در برابر همینها وجود داره. فکر می کنم شما برآورد درستی از طرز فکر اطرافیانتون ندارید.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام ، من اصلاً بحثم در مورد عملکرد آقای خاتمی نبود ، فقط افت موقعیت ایران رو مطرح کردم حتی من از ایشون تعبیر مثبتی هم دارم، نمیدونم چرا اینطور از نوشته ام برداشت کردید.لطفا نوشته ام رو دوباره بخوانید
چقدر خوب که اینقدر مثبت نگاه میکنید ، اما من چیزی که نوشتم از شنیده هایی از اطرافیانم بود نه نظر شخصی خودم.
یکشنبه 13 اسفند 1396 ساعت 11:51
حرف حساب جواب نداره
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد